2019 Walsh Jesuit Ironman Pre-Seeds

1. Marc-Anthony McGowan – Blair Academy, NJ
2. Mac Church – Waynesburg Central, PA
3. Daniel Sheen – Wyoming Seminary, PA
4. Joe Fernau – Montini Catholic, IL
5. Gabe Giampietro – Smyrna, DE
6. Cael Keck – Park Hill, MO
7. Pacey Najdusak – Mason, OH
8. Marlon Yarbrough – Copley, OH
9. Codie Cuerbo – Aurora, OH
10. Pito Castro – Brecksville, OH
11. Colin Noel – Elyria, OH
12. Caleb Schroer – Troy Christian, OH
13. Wyatt Richter – St. Edward, OH
14. Brock Herman – Lake Catholic, OH
15. Dominic Hoffarth – Louisville, OH
16. Matt Eberly – New Kent, VA
1. Brett Ungar – Notre Dame, PA
2. Erik Roggie – St. Christopher’s, VA
3. Gary Steen – Reynolds, PA
4. Diego Sotelo – Marmion Academy, IL
5. Jacob Moon – Clay, OH
6. Peyton Fenton – Elyria, OH
7. Cole Skinner – LaSalle, OH
8. Brennen Cernus – Wyoming Seminary, PA
9. Richard Treanor – Hough, NC
10. Nasir Bailey – Thornton Fractional North, IL
11. Sean Seefeldt – St. Edward, OH
12. Kenneth Crosby – St. Vincent-St. Mary, OH
13. Paul Garcia – Scottsbluff, NE
14. Sergio Lemley – Mt. Carmel, IL
15. Nick Gonzalez – Montini Catholic, IL
16. Mason Brugh – Wadsworth, OH
1. Jordan Titus – Center Moriches, NY
2. Kyle Rowan – Perry, OH
3. Ryan Miller – Blair Academy, NJ
4. Cooper Flynn – McDonogh, MD
5. Christopher Kim – Germantown Academy, PA
6. Dustin Norris – LaSalle, OH
7. Dayton Delviscio – Malvern Prep, PA
8. Colton Drousias – Mt. Carmel, IL
9. Cael Woods – West Holmes, OH
10. Brennan Van Hoecke – Palmetto Ridge, FL
11. Gregor McNeil – Wyoming Seminary, PA
12. Nain Vazquez – Montini Catholic, IL
13. Rich Delsanter – St. Edward, OH
14. Matt Mayer – Bethlehem Catholic, PA
15. Brandan Chletsos – Notre Dame, PA
16. Brandon Crowder – Christiansburg, VA
1. Trevor Mastrogiovnni – Blair Academy, NJ
2. Ryan Crookham – Notre Dame, PA
3. Nic Bouzakis – Wyoming Seminary, PA
4. Dylan Ragusin – Montini Catholic, IL
5. Dylan Shawver – Elyria, OH
6. Chris Barnabae – Mount St. Joseph, MD
7. Vince Cornella – Monarch, CO
8. Antoine Allen – LaSalle, OH
9. Jackson Cockrell – Broken Arrow, OK
10. Logan Agin – Lancaster, OH
11. Garrett Lautzenheiser – Louisville, OH
12. Rocco Welsh – Waynesburg Central, PA
13. Kyren Butler – Copley, OH
14. Connor Williams – Lake Gibson, FL
15. Landon Hacker – Wadsworth, OH
16. Dy’Vaire VanDyke – Walsh Jesuit, OH
1. Alejandro Herrera-Rondon – Seneca Valley, PA
2. Chris Rivera – Lake Highland Prep, FL
3. Drew Munch – Wyoming Seminary, PA
4. Ethen Miller – Park Hill, MO
5. Jimmy Carmany – Brecksville, OH
6. Ethan Turner – Troy Christian, OH
7. Casey Wiles – LaSalle, FL
8. Davin Rhoads – Louisville, OH
9. Noah Mis – Mt. Carmel, IL
10. Ethan Stiles – Montini Catholic, IL
11. Cole Homet – Waynesburg, PA
12. Evan Buchanan – Atlee, VA
13. Scott Richter – St. Edward, OH
14. Wyatt Yapoujian – Byers, CO
15. Logan Ours – Beaver Local, OH
16. Daniel Wask, Blair Academy, NJ
1. Beau Bartlett – Wyoming Seminary, PA
2. Justin Rivera – Lake Highland Prep, FL
3. Mick Burnett – Elyria, OH
4. Kenny Herrmann – Bethlehem Catholic, PA
5. Wyatt Henson – Waynesburg Central, PA
6. Frankie Tal-Shahar – American Heritage, FL
7. Nick Moore – Graham, OH
8. Drew Roberts – Coeur d’Alene, ID
9. Jake Niffenegger – LaSalle, OH
10. Lucas Chittum – Blair Academy, NJ
11. Gavin Brown – Legacy Christian Academy, OH
12. Kal Miller – Park Hill, MO
13. Zack Witmer, St. Joseph’s Catholic Academy, PA
14. Sincere Bailey – Thornton Fractional North, IL
15. Cole McComas – Beaver Local, OH
16. Joey Miller – Musselman, WV
1. Victor Voinovich – Brecksville, OH
2. Lachlan McNeil – Wyoming Seminary, PA
3. Manzona Bryant – Western Reserve, OH
4. Fidel Mayora – Montini Catholic, IL
5. Matt Lackman – Bethlehem Catholic, PA
6. Blake Saito – Perrysburg, OH
7. Jackson Dean – Caesar Rodney, DE
8. Dustin Morgillo – Genoa, OH
9. Aaden Valdez – Pueblo East, CO
10. Luke Geog – St. Edward, OH
11. Travis Ragland – New Kent, VA
12. Gavin Quiocho – Parkersburg South, WV
13. Lorenzo Norman – Blair Academy, NJ
14. Myles Griffin – Lake Highland Prep, FL
15. Grayston DiBlasi – Park Hill, MO
16. Connor Gaynor – Mt. Carmel, IL
1. Travis Mastrogiovanni – Blair Academy, NJ
2. Peyton Hall – Oak Glen, WV
3. Bilal Bailey – Thornton Fractional North, IL
4. Brayden Roberts – Parkersburg South, WV
5. AJ Kovacs – Iona Prep, NY
6. Connor Kievman – Wyoming Seminary, PA
7. Cole Handlovic – Bethlehem Catholic, PA
8. Bryce Hepner – St. Edward, OH
9. Noah Castillo – Lake Highland Prep, FL
10. Derek Fields – Brunswick, OH
11. Enrique Munguia, Elyria, OH
12. Caleb Dowling – St. Joseph’s Catholic Academy, PA
13. Vinny Zerban – Christian Brothers College, MO
14. Nick Vafiadis – New Kent, VA
15. Dalton Harkins – Malvern Prep, PA
16. David Cumberledge – Aurora, OH
1. Paddy Gallgher – St. Edward, OH
2. Thayne Lawrence – Frazier, PA
3. Andrew Cerniglia – Notre Dame, PA
4. John Martin Best – Parkersburg, WV
5. Thomas Stewart – Blair Academy, NJ
6. Dominic Isola – Lake Highland Prep, FL
7. Brett McIntosh – Harrison, OH
8. Aaron Morton – Westerville South, OH
9. Keegan Rothrock – St. Joseph’s Catholic Academy, PA
10. Tyler Lillard – Aurora, OH
11. Noah Ewen – Perrrysburg, OH
12. Brayden Thompson, Montini Catholic, IL
13. Luca Augustine – Waynesburg Central, PA
14. Jonathan Conrad – Carrollwood Day, FL
15. Gabe Arnold – Wyoming Seminary, PA
16. Harrison Trahan – McDonogh, MD
1. Nevan Snodgrass – Kettering Fairmont, OH
2. Domonic Mata – Blair Academy, NJ
3. Tyler Stoltzfus – St. Joseph’s Catholic Academy, PA
4. Andrew Donahue – Wyoming Seminary, PA
5. Jaden Bullock – Oscar Smith, VA
6. Jax Leonard – Louisville, OH
7. Hudson Hightower – St. Edward, OH
8. Caden Rogers – Malvern Prep, PA
9. Ethan Anderson – Aurora, OH
10. Lucas White – Christian Brothers College, MO
11. Dillon Walker – LaSalle, OH
12. Bailey Flanagan – Lake Highland Prep, FL
13. Stephen Little – Union County, KY
14. Anthony DeRosa – Bethlehem Catholic, PA
15. Anthony Rizzo – Brecksville, OH
16. Tye Rozell – Broken Arrow, OK
1. Anthony D’Alesio – Canfield, OH
2. Rylan Rogers – Blair Academy, NJ
3. Ashton Habeil – Lake Gibson, FL
4. Jake Evans – Elyria, OH
5. Nathan Warden – Christiansburg, VA
6. JT Davis – Smyrna, DE
7. Trevor Swier – Montini Catholic, IL
8. Micah Ervin – Union County, KY
9. Jack Darrah – Christian Brothers College, MO
10.Bryce Mattioda – Broken Arrow, OK
11. Cole Rees – Wyoming Seminary, PA
12. Cole Hivnor – Lake Catholic, OH
13. Walker Stephenson – Hillcrest, SC
14. Matt Rogers – Wantagh, NY
15. Lucas Cochran – Box Elder, UT
16. Dominic Solis – McDonogh, MD
1. Peyton Craft – Blair Academy, NJ
2. Sam Fisher – Fauquier, VA
3. Seth Shumate – Dublin Coffman, OH
4. Jack Wimmer – McDonogh, MD
5. Nicholas Feldman – Malvern Prep, PA
6. Emmanuel Skillings – Broken Arrow, OK
7. Jordan Greer – Avon, OH
8. Matt Kelly – Iona Prep, NY
9. Ben Vanadia – Brecksville, OH
10. Brent Paulus – Louisville, OH
11. Kyle Costello – Wyoming Seminary, PA
12. Dom Loparo – Wadsworth, OH
13. Josh LaBarbera – Montini Catholic, IL
14. Parker Warner – Mount St. Joseph, MD
15. Keith Bodnar – Steubenville, OH
16. Tai Carter – Perkins, OH
1. Braxton Amos – Parkersburg South, WV
2. Ethan Hatcher – Brecksville, OH
3. Kolby Franklin – Wyoming Seminary, PA
4. Noah Pettigrew – Blair Academy, NJ
5. Kyonte Hamilton – Georgetown Prep, MD
6. Grady Griess – Northwest, NE
7. Max Fausnaugh – Bowling Green, OH
8. Blake Robbins – Louisville, OH
9. Matt Kaplan – Lake Highland Prep, FL
10. Lazar Gasic – North Royalton, OH
11. Riley Ucker – Dublin Coffman, OH
12. Nik Mishka – Mt. Carmel, IL
13. Nick Lisco – St. Edward, OH
14. Nolan Neves – Graham, OH
15. Jake Noon – Findlay, OH
16. Chase Thompson – American Heritage, FL
1. Isaac Righter – Mount St. Joseph, MD
2. Garrett Kappes – McDonogh, MD
3. Andy Garcia – Pueblo East, CO
4. Kade Carlson – Corner Canyon, UT
5. Matthias Ervin – Union County, KY
6. Max Millin – Massillon Perry, OH
7. Cole Potts – St. Frances DeSales, OH
8. Cole Deery – Malvern Prep, PA
9. Kevin Hudson – Caesar Rodney, DE
10. Hugo Harp – Smyrna, DE
11. Nate Miller – Wyoming Seminary, PA
12. Ryan Elrod – St. John, OH
13. Caden Hill – Crestview, OH
14. Breslin Walker – Cuyahoga Valley Christian Academy, OH
15. Daniel Wirth – Beaver Local, OH
16. Ryan Howard – Waynesburg Central, PA