2021 Walsh Jesuit Ironman Pre-Seeds

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

106      1          Nate Desmond                        Bethlehem Catholic                          PA

106      2          Beric Jordan                            Graham                                            OH

106      3          Seth Mendoza                         Mount Carmel                                   IL

106      4          Cooper Hilton                         Wyoming Seminary                          PA

106      5          Christian Forbes                      Broken Arrow                                   OK

106      6          Anthony Mutarelli                  Malvern Prep                                    PA

106      7          Javaan Yarbrough                   Copley                                              OH

106      8          Ayden Smith                           Notre Dame                                      PA

106      9          Johnny Green                          Aurora                                              OH

106      10        Roman Lermer                        Tampa Jesuit                                     FL

106      11        Cole Evans                               Perrysburg                                        OH

106      12        Deven Casey                           Aurora Christian                                IL

106      13        Devin Harrison                        Liberty                                              MO

106      14        Gunner Havens                       Teays Valley                                     OH

106      15        Ayden Thomas                        Stillwater                                          OK

106      16        Adam Butler                            St. Edward                                        OH

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

113      1          Luke Lilledahl                          Wyoming Seminary                          PA

113      2          Marcus Blaze                          Perrysburg                                        OH

113      3          Leo DeLuca                             Blair Academy                                   NJ

113      4          Draegen Orine                        Seckman                                          MO

113      5          Codie Cuerbo                          Aurora                                              OH

113      6          Hunter Taylor                          Liberty                                              MO

113      7          Ethan Rivera                            Lake Highland Prep                           FL

113      8          Matthew Martino                   Bishop Kelly                                       ID

113      9          Tommy Link                            Malvern Prep                                    PA

113      10        Wyatt Richter                          St. Edward                                        OH

113      11        Eli Campbell                            Legacy Christian Academy               OH

113      12        Damien Resendez                   Mount Carmel                                   IL

113      13        Tyler Washburn                      Palmetto Ridge                                  FL

113      14        Jaxson Rosselli                        Olentangy Liberty                            OH

113      15        Gabe Fontanez                        Stillwater                                          OK

113      16        Billy Smith                               Perkins                                             OH

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

120      1          Marc-Anthony McGowan       Blair Academy                                   NJ

120      2          Zan Fugitt                                Nixa                                                  MO

120      3          Dillon Campbell                      Legacy Christian Academy               OH

120      4          Kael Lauridsen                        Bennington                                       NE

120      5          Brandon Cannon                     Ponderosa                                        CO

120      6          Ben Davino                              St. Charles East                                  IL

120      7          Jack Consiglio                          Malvern Prep                                    PA

120      8          Jaxon Joy                                 Wadsworth                                      OH

120      9          Brendan McCrone                  Lake Catholic                                    OH

120      10        Sam Smith                               Stillwater                                          OK

120      11        Peyton Fenton                        Elyria                                                OH

120      12        Damion Ryan                          Centerville                                        OH

120      13        Gabe Giampietro                    Smyrna                                             DE

120      14        Cael McIntyre                         Bethlehem Catholic                          PA

120      15        Austin McBurney                    Massillon Perry                                OH

120      16        Phoenix Contos                       Genoa                                               OH

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

126      1          Kannon Webster                     Washington Community                   IL

126      2          Vincent Robinson                    Homewood-Flossmoor                      IL

126      3          Sergio Lemley                         Mount Carmel                                   IL

126      4          Gabe Whisenhunt                   Crescent Valley                                 OR

126      5          Omar Ayoub                           Dublin Coffman                                OH

126      6          Clayton Giddens-Buttram       Bixby                                                 OK

126      7          Nick O’Neil                              Malvern Prep                                    PA

126      8          Matthew Lopes                       Blair Academy                                   NJ

126      9          Luke Poore                              Caravel Academy                              DE

126      10        J.J. McComas                          Stillwater                                          OK

126      11        Ryan Bennett                          St. Edward                                        OH

126      12        Jacob Myers                            Ponderosa                                        CO

126      13        Joe Fernau                              Aurora Christian                                IL

126      14        Cael Keck                                 Park Hill                                            MO

126      15        Jackson Bond                          Baylor School                                    TN

126      16        Mason Brugh                          Wadsworth                                      OH

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

132      1          Nasir Bailey                             Rich Township                                   IL

132      2          Mac Church                             Waynesburg Central                         PA

132      3          Christopher Coates                 Liberty                                              MO

132      4          Jake Niffenegger                     LaSalle                                              OH

132      5          Brandan Chletsos                    Notre Dame                                      PA

132      6          Braden Basile                          Tampa Jesuit                                     FL

132      7          Spencer Barnhart                    Malvern Prep                                    PA

132      8          D.J. Gillett                               Crescent Valley                                 OR

132      9          Jakob Romero                         Pomona                                            CO

132      10        Brady Conlin                           Lake Highland Prep                           FL

132      11        Christopher Martino               Bishop Kelly                                       ID

132      12        Jeremy Ginter                         Whtimer                                           OH

132      13        Pablo Castro                            Louisville                                          OH

132      14        Ty Wilson                                Dublin Scioto                                    OH

132      15        David McClelland                    St. Francis DeSales                           OH

132      16        Ayson Rice                              Canton                                              SD

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

138      1          PJ Duke                                   Minisink Valley                                 NY

138      2          Tom Crook                              Tampa Jesuit                                     FL

138      3          Tyler Kasak                              Bethlehem Catholic                          PA

138      4          Eligh Rivera                             Lake Highland Prep                           FL

138      5          Brennan Van Hoecke              Palmetto Ridge                                  FL

138      6          Sam Cartella                            Western Reserve Academy              OH

138      7          Camron Lacure                       Legcacy Christian Academy             OH

138      8          Kai Owen                                 Wyoming Seminary                          PA

138      9          Jace Roller                               Bixby                                                 OK

138      10        Nate Burnett                           Elyria                                                OH

138      11        Ismael Ayoub                          Dublin Coffman                                OH

138      12        Easton Hilton                          Liberty                                              MO

138      13        Patrick Jordon                         New Kent                                          VA

138      14        Dy’Vaire VanDyke                   Walsh Jesuit                                     OH

138      15        Paul Ognissanti                       Blair Academy                                   NJ

138      16        Elijah Olguin                            Pomona                                            CO

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

144      1          Danny Nini                              Lake Highland Prep                           FL

144      2          Garrison Dendy                       Baylor School                                    TN

144      3          Joey Blaze                               Perrysburg                                        OH

144      4          Kyle Dutton                             Liberty                                              MO

144      5          Kelvin Griffin                           Hill School                                         PA

144      6          Kal Miller                                 Park Hill                                            MO

144      7          Jack Crook                               Tampa Jesuit                                     FL

144      8          Justin Bartee                           Point Pleasant                                  WV

144      9          Weston Dalton                        Pueblo East                                       CO

144      10        Colin Dupill                             Greeneville                                       TN

144      11        Thomas Snipes                        Hillcrest                                             SC

144      12        William Henckel                      Blair Academy                                   NJ

144      13        Nolan Gessler                          Graham                                            OH

144      14        Evan Holloway                        New Kent                                          VA

144      15        Ethan Birden                           Dublin Coffman                                OH

144      16        Ryan Vigil                                Broomfield                                        CO

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

150      1          Daniel Cardenas                      Pomona                                            CO

150      2          Richard Fedalen                      McDonogh School                           MD

150      3          Gavin Brown                           Legacy Christian Academy               OH

150      4          Kael Voinovich                        Stillwater                                          OK

150      5          Ethan Mojena                         Lake Highland Prep                           FL

150      6          Derek Raike                             Point Pleasant                                  WV

150      7          Logan Rathjen                         Liberty                                              MO

150      8          Braden Stauffenberg              Aurora Christian                                IL

150      9          Christopher Earnest                Wadsworth                                      OH

150      10        Eric Tigue                                Minisink Valley                                 NY

150      11        Carson Miller                          Palmetto Ridge                                  FL

150      12        Wynton Denkins                     Perrysburg                                        OH

150      13        Sebastian Freeman                 Pueblo East                                       CO

150      14        Ethan Smith                            Lake Catholic                                    OH

150      15        Eddie Neitenbach                   Buckeye                                            OH

150      16        Garrett Washington                Bixby                                                 OK

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

157      1          Angelo Ferrari                         Stillwater                                          OK

157      2          Zackary Ryder                         Minisink Valley                                 NY

157      3          Logan Ours                              Beaver Local                                     OH

157      4          Connor Euton                          Westerville North                             OH

157      5          Brendon Abdon                      Lake Gibson                                       FL

157      6          Alex Poore                              Caravel Academy                              DE

157      7          Nick Vafiadis                           New Kent                                          VA

157      8          Murphy Menke                       Ponderosa                                        CO

157      9          Austin Dalton                          Crescent Valley                                 OR

157      10        James Scavuzzo                       Highland                                           OH

157      11        Noah Ewen                             Perrysburg                                        OH

157      12        Colin Kelly                               Mount Carmel                                   IL

157      13        Cole Ruble                               Seckman                                          MO

157      14        Tate Geiser                              Dalton                                              OH

157      15        Colby Isabelle                          Hill School                                         PA

157      16        Gunnar Cramblett                   Graham                                            OH

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

165      1          Rocco Welsh                           Waynesburg                                     PA

165      2          Jonathan Ley                           Lake Highland Prep                           FL

165      3          Holden Garcia                         Notre Dame                                      PA

165      4          Tyler Lillard                             Aurora                                              OH

165      5          Dom Baker                              New Kent                                          VA

165      6          Evan Bennett                          St. Edward                                        OH

165      7          Daschle Lamer                        Crescent Valley                                 OR

165      8          Nicholas Hall                           Caravel Academy                              DE

165      9          Carter Schubert                      Wyoming Seminary                          PA

165      10        Lorenzo Norman                     Blair Academy                                   NJ

165      11        Roman Cruz                            Pomona                                            CO

165      12        Brenden Severs                       Louisville                                          OH

165      13        Dez Gartrell                             Dublin Coffman                                OH

165      14        Nick Alvarez                            Legacy Christian Academy               OH

165      15        Max Ray                                  Tiffin Columbian                               OH

165      16        Max Kirby                                Fairless                                             OH

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

175      1          James Rowley                         Crescent Valley                                 OR

175      2          Gabe Arnold                            Wyoming Seminary                          PA

175      3          Brody Conley                          Tiffin Columbian                               OH

175      4          Luke Geog                               St. Edward                                        OH

175      5          Daniel Wask                            Blair Academy                                   NJ

175      6          Michael Altomer                     Minisink Valley                                 NY

175      7          Jonathan Conrad                    Carrollwood Day School                    FL

175      8          Braden Welch                         Ashland                                            OH

175      9          Luke Vanadia                          Brecksville                                        OH

175      10        Omaury Alvarez                      Baylor School                                    TN

175      11        Gage Wright                            Parkersburg South                           WV

175      12        Joseph Nicolosi                       American Heritage                            FL

175      13        Connor Havill                          Troy Christian                                   OH

175      14        Mitchell Broskie                      Dublin Coffman                                OH

175      15        Jackson Harms                        Hillcrest                                             SC

175      16        Ronald Dimmerling                 Glen Oak                                           OH

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

190      1          Dylan Fishback                        Aurora                                              OH

190      2          Rylan Rogers                           Coeur d’Alene                                   ID

190      3          Seth Shumate                         Dublin Coffman                                OH

190      4          Jack Wehmeyer                      Malvern Prep                                    PA

190      5          Hayden Walters                      Crescent Valley                                 OR

190      6          Jude Correa                             Wyoming Seminary                          PA

190      7          Andrew Donahue                    Olentangy Liberty                            OH

190      8          Wentric Williams                    Liberty                                              MO

190      9          Mikey Tal-Shahar                    American Heritage                            FL

190      10        Camden McDanel                   Teays Valley                                     OH

190      11        Stephen Little                         Union County                                    KY

190      12        Sergio Desiante                       Tampa Jesuit                                     FL

190      13        Donnie Hidden                        Washington Community                   IL

190      14        Kingsley Menifee                    Fauquier                                           VA

190      15        Ayden Edwards                       Parkersburg South                           WV

190      16        Blake Schaffer                         Louisville                                          OH

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

215      1          Thomas Stewart                      Blair Academy                                   NJ

215      2          Kyle Snider                              Cuyahoga Valley Christian Academy OH

215      3          Logan Shephard                      Massillon Perry                                OH

215      4          Jack Darrah                             Wyoming Seminary                          PA

215      5          Parker Ferrell                          Christiansburg                                  VA

215      6          Dylan Russo                            Olentangy Liberty                            OH

215      7          Carter Neves                           Graham                                            OH

215      8          Max Shulaw                            St. Francis DeSales                           OH

215      9          Ronald Garriques                    Baylor School                                    TN

215      10        Andrew Connolly                    Malvern Prep                                    PA

215      11        Carson Floyd                           Lake Norman                                    NC

215      12        Erick Brothers Jr.                     Wheeling Park                                 WV

215      13        Ethan Gallo                             Minisink Valley                                 NY

215      14        Bryson Getz                            Akron SVSM                                     OH

215      15        Luke MacDonald                     Bennington                                       NE

215      16        John Gholson                          Nixa                                                  MO

WT      Seed    Wrestler                                  School                                             State

285      1          Nick Feldman                          Malvern Prep                                    PA

285      2          Ryan Boersma                         Mount Carmel                                   IL

285      3          Kolby Franklin                         Wyoming Seminary                          PA

285      4          Todd Allen                               Buckeye                                            OH

285      5          Evan Anderson                        Western Reserve Academy              OH

285      6          Nolan Neves                            Graham                                            OH

285      7          Aiden Lacoma                         Christiansburg                                  VA

285      8          Matthew Moore                     Mesa Ridge                                       CO

285      9          Aidan Fockler                          Massillon Perry                                OH

285      10        Riley Ucker                              Dublin Coffman                                OH

285      11        Sakarri Morrison                     Lake Norman                                    NC

285      12        Ryan Elrod                               St. John School                                 OH

285      13        Austin Ryder                           Dalton                                              OH

285      14        Riley Godeck                           Crescent Valley                                 OR

285      15        Jose Rosales                            Pomona                                            CO

285      16        Cameron Brazek                     Louisville                                          OH